................خاکنوشتـ .......... ـه................

در اینجا یک خاک که از خاک زاییده شده و به خاک برمیگردد ، مانند باقی خاکیان ، سعی میکند خاکی بنویسد و بس

................خاکنوشتـ .......... ـه................

در اینجا یک خاک که از خاک زاییده شده و به خاک برمیگردد ، مانند باقی خاکیان ، سعی میکند خاکی بنویسد و بس

انتخابات 84 - 88 - 92

پنجشنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۲، ۱۰:۵۷ ب.ظ

4 سال ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد برای من خیلی چیز ها را ثابت کرد . به من ثابت کرد همه چیز در سیاست نسبیست و هیچ چیز قطعیت ندارد و هر کس در سیاست دم از قطعیت بزند اشتباه کرده است . هیچ کس به قطع خوب نیست و هیچ کس به قطع مضر نیست . میشود انسانی در امری قوی باشد و در امری دیگر بسیار ضعیف . فهمیدم که در سیاست هیچ وقت نباید از کسی به عنوان قهرمان یا نابودگر یاد کرد . هر کس ابعاد کاملا متفاوتی دارد که باید در آن ابعاد سنجیده شود .

سال 88 میگفتم بین بد و بدتر ، بد را انتخاب کرده ام . گروهی دیگر بودند که از احمدی نژاد یک مرد آرمانی می ساختند . سال 84 نیز کسانی بودند که از او فرشته ساختند . فرشته ای که برعکس همه ی دیپلمات ها کاپشن میپوشد ، روی حصیر میخوابد ، بسیار ساده زیست است ، کنار فقرا و تهی دستان غذا میخورد ، دم از عدالت میزند و خود را داعیه دار عدالت میداند (رفتار انسان ها نشان از فکرشان است) ، کوبنده صحبت میکند ، تابع ولایت است ، ضد صهیونیست است ، جوان است و فکر جوان دارد ، ضد سرمایه داری ، به فکر مردم و هم میهنان ، خالص و پاک و با تقوا و بی ریا ، با سابقه ی اجرایی خوب در شهرداری تهران ، از تفکر جوانان استفاده میکند .. احمدی نژاد سال 84 خود یک گفتمان بود که هنوز هم به آن مشهور است .. احمدی نژاد 84 مقابل انقلابی همپای رهبری برتری یافت و شد رئیس جمهور مردمی ایران !

سال 88 ، احمدی نژاد با نشان دادن تبعیت کامل از رهبری و هم چنین 4 سال کار اجرایی نسبتا مناسب در حد خودش ، باز هم دربرابر میر حسین موسوی پیروز شد و ما بچه بسیجی ها تمام قد از اون دفاع کردیم . دعوا کردیم ، بحث کردیم ، صحبت کردیم ، قهر و آشتی و انواع روابط تلخ و شیرین با فامیل و دوست و آشنا برای انکه شخصی برای رهبری کار کند ، حرف رهبری را گوش کند ، او را اطاعت کند .. ما از کسی دفاع کردیم که باز هم انقلابی باشد ، انقلابی بماند ... ولی در پایان احمدی نژاد ، برایمان شد تف سر بالا ! نمیدانیم خوبی های نداشته ی این روز هایش را بگوییم یا بدی ها و ضرر های فرهنگی و اقتصادی و گفتمانی او را ! همان کس که روزی گفتمان برتر انقلابی را آورد حالا گفتمانی رمالی را بلای جانمان کرده است !

در این میان حرف و دفاع ما بی ارزش شد ، در این میان واژه ی عدالت بی ارزش شد ، در این میان اسلام ساختگی در ذهن عموم مردم یک پله تنزل یافت ، مردم اسلام را و عدالت را از منظر احمدی نژاد میدیدند و حالا احمدی نژاد را مسبب بیشتر سختی هایشان میبینند !

بعد از این 4 سال احساس میکردم ما بسیجی ها فهمیده ایم که نباید در دنیای سیاست تک بعدی نگاه کنیم ، نباید احساسی نگاه کنیم ، باید مصلحت را زمینه ی تصمیم گیری هایمان کنیم ، مصلحت نظام ، مصلحت اسلام ، مصلحت ایران !

سال 84 از فرهنگ غلط رنج میبردیم ، احمدی نژاد با شعار فرهنگی و گفتمانی پیروز شد ، امسال آقا شعار سال را حماسه سیاسی و حماسی اقتصادی معرفی کرده اند ، این یعنی فرهنگ کافیست ، گفتمان کافیست ، به فکر اقتصاد باشید ، همانا فقر از هردری وارد خانه شود ، دین از همان در خارج میشود . یکی از متغیر های تابع فرهنگ و مذهب ، اقتصاد است . امثال شعار آقا هوشمندانه ذهنمان را روشن کرده است ولی در این میان هستند کسانی که هنوز شعار گفتمانی میدهند ، هنوز دارند روی کتاب های منطق و فلسفه شان شیرجه میروند ، اصلا آنقدر از قضیه پرت اند که هنوز دارند دم از فرهنگی میزنند که در معرض خطر فقر اقتصادی ست !

نمیخواهم کسی را نقد کنم ، ولی میخواهم شما را به هدف انتخاب احمدی نژاد در 84 و هدف انتخاب رئیس جمهور در 92 معطوف کنم . شرایط کاملا متفاوت است ، باید طرحی نو در اندازیم !امسال ، کسی را انتخاب میکنم که فرشته نباشد ، اصلح هم نبود ، نبود .. کسی را انتخاب میکنم که در همه ی زمینه های مورد بررسی 70 یا 80 درصدی باشد . کسی که برای قدرت آمده باشد ولی قدرت را آیینه ی خدمت به مردم ببیند  و خدمت به مردم را در راستای فرمان رهبری . کسی را انتخاب میکنم که اگر بعد از 4 سال خوب از آب در آمد بگویم این بود اعتماد 80 درصدی من و اینطور خود را مطمئن میسازم و اگر هم خوب از آب در نیامد بگویم این همان ضعف 20 درصدی است که پیش بینی اش میکردم . این نیز من را مطمئن میکند . کسی را انتخاب نمیکنم که در ابتدای راه احساس کنم 100 درصد آرمان های من است و انتهای راه مغزم به تته پته بیفتد که چه شد ؟ چرا اینطور شد ؟!

امسال به قالیباف رای میدهم ، شخصی که خدمات بسیار شایانی در قرارگاه خاتم ، نیروی هوایی ، نیروی انتظامی و شهرداری تهران داشته است . شخصی که آنقدر در مقام های قبلیش بروز داشته است که در هرکدام چندین خدمت به نام او ثبت شده است . کسی که تلاش برای قدرت را در آیینه ی خدمت به مردم در راستای فرمان رهبری دیده است . کسی که مورد تقدیر رهبری در ریاست نیروی انتظامی بوده است . کسی که مدبرانه عمل میکند . با برنامه حرف میزند ، با برنامه جلو می آید ( او سال 84 علت انتخاب نشدنش را کم بروزی یافته ، 8 سال برنامه ریزی کرده و به اینجا رسیده ) . او تابع رهبر است ، او مطیع رهبرست و رهبر برای او مشاوری قدرتمند است در عین حالی که حرف رهبر سند است . او داعیه دار اقتصاد مقاومتی که بعضی ها شعارش را میدهند نیست ، آن چه دیگران تازه میخواهند شروعش کنند را ، او چندین سال است عمل کرده است .

من امسال کسی را انتخاب میکنم که با تمام خوبی هایی که در وصفش گفته اند ، در برخی سمت هایش ، ریخت و پاش هم بوده است ، بخور بخور هم بوده است ، بعضا ضعفهایی هم بوده است ، به کسی رای میدهم که میگویند نقصان فرهنگ در بین او و اطرافیانش موج میزند ، این را خودم نیز از میان صحبت هایش در مناظرات فهمیده ام .. به کسی قالیباف رای میدهم که فرشته نیست ، ادای فرشته ها را نیز در نمی آورد ، او یک انسان است که کم کم به مقامی رسیده که میخواهد رئیس جمهور شود تا قدرت را به دست بگیرد ، تا زندگی مردم را سر و سامان دهد ، تا اسمی از او به نیکی در تاریخ ایران یاد شود .. من به قالیباف رای میدهم !

 

در پایان پیشنهادی دارم برای هواداران باقی کاندیدا ها اعم از هواداران آقای جلیلی ،

این فرض ها را در نظر بگیرید :


1.      آقای جلیلی اگر رئیس جمهور شوند محکم  واستوار از سیاست های هسته ای ایران دفاع میکنند ، با شمشیر سر میبرند و قاطعانه حرف ایران را بر کرسی می نشانند .

2.      آقای قالیباف بر حقوق هسته ای ایران طبق فرمایش آقا تاکید میکنند و در مذاکرات آینده میتوانند با پنبه سر ببرند و حرف ایران را بر کرسی بنشانند .

3.      آقای روحانی احتمال دارد باز ، به تبعیت از رئیس اصلاحات ، کوتاه بیایند ، مذاکرات را باخته ، حقوق هسته ای ایران نابود شود .

4.      آقای جلیلی با توجه به نظر سنجی ها و همچنین آرایی که خود را خوب نشان داده اند تا کنون ، رای کمتری نسبت به آقای قالیباف دارند .

5.      درصد آرای آقای روحانی روز به روز رو به افزایش است و جو قابل توجهی از تهران ( تا جایی که من دیده ام ) با ایشان هم نوایی میکنند ..

6.      حرف آقا نباید در هیچ کدام از عرصه ها بخصوص حقوق هسته ای روی زمین بماند .

 

بیایید با حمایت از یک کاندیدای اصولگرا ، اصلاح طلب های سازش گر را شکست دهیم !


پایان /

  • پنجشنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۲، ۱۰:۵۷ ب.ظ
  • محمد محسن بزازان

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی