................خاکنوشتـ .......... ـه................

در اینجا یک خاک که از خاک زاییده شده و به خاک برمیگردد ، مانند باقی خاکیان ، سعی میکند خاکی بنویسد و بس

................خاکنوشتـ .......... ـه................

در اینجا یک خاک که از خاک زاییده شده و به خاک برمیگردد ، مانند باقی خاکیان ، سعی میکند خاکی بنویسد و بس

گذر دوم !

يكشنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۲، ۰۳:۰۰ ب.ظ

اگر در حقیقت با تمام وجود خدا را باور داشته باشیم ، اگر سختی های زندگی را با تکیه بر عظمت خداوند آسان بگیریم و از کنارشان ساده بگذریم ، رسم خداوند اینچنین است که ما را در گذشتن از آن ها کمک کند . ولی هرچه مته به خشخاش بگذاریم و از مشکلات ریز و درشت را کوهی از غم و غصه بسازیم ، رسم روزگار اینچنین است که تا میتواند پایش را روی هنجره مان فشار دهد . همینجاست که فرق ما با بقیه ی انسان ها معلوم میشود . تفاوتی در نوع نگاه به هر اتفاقی که برایمان رخ میدهد . من ترجیه میدهم که ابتدا به هر اتفاقی ناگواری مثبت نگاه کنم و خیر و برکتی در پشت پرده متصور شوم چرا که این نوع تفکر در مرحله ی اول و شاید در کمترین درجه ی سود دهی فکرم را آرام کند و کمکم کند تا بهتر تصمیم بگیرم و چه چیز بهتر از اینکه بتوان از پیامبر درون به بهترین شکل برای حل مشکلات استفاده کرد.

این روز ها کم کم داریم وارد ناگواری های زودگذر زندگی میشویم . کم کم مخالفت های جزئی رخ مینمایند و مشکلات سر از ستر پیش رویشان بیرون میکشند . ستری که آن چنان هم پوشاننده نبود و امکان پیش بینی آنچه پشت اوست مهیا بود . این رسم خداوند است که تو را بزرگ کند و بزرگی حاصل نمیگردد مگر در فشار .

در مسیر زندگی حرف های بسیاری میشنویم و اتفاق های متفاوتی برایمان می افتد . در بستر زندگی ، به جریان های مختلفی بر میخوریم و خیلی هاشان شاید بر ما خوش آیند نیایند و اگر بخواهیم به این همه ناخوش آیندی ، منفی نگاه کنیم بعد از کمتر از 10 سال عمری را گذرانده ایم که ثمره اش برایمان کوهیست از خاطرات ناخوش آیند که ذهن منفی بافمان مدام تکرارشان میکند و ای کاش و اگر میگوید . خاطرات بد هیچوقت از ذهن ما نمیروند و در مقابل خاطرات خوش خیلی زود فضای چند سانتی متری مغزمان را ترک میکنند . همین میشود که به خودمان اجازه میدهیم که جلو کسی که با او سال ها خاطرات خوش داریم بایستیم و شاید با او دعوا کنیم و شاید هر چه از دهانمان در می آید نثارش کنیم . این دلیلش همین فراموش کاری خوبی هاست . حال آنکه باید برعکس به این قضیه نگاه کنیم  و این با فطرت ما جور در نمی آید و فقط می ماند یک راه : مثبت نگاه کردن به ناگواری ها !!

اینطور که اگر چنین بلایی برای خودرو رخ داد لابد دلیلی داشته و شاید خداوند از این روش جان من را نجات داده است . اینطور انسان همیشه بجای انتظار برای ناگواری ، منتظر خوبی ها خواهد بود . منتظر اتفاقی های که مثبت انگاشته میشوند و ثمره ی مثبت دارند .

به همین سادگی ، وقتی ما سخت نگیریم ،  رسم خداوند نیز اینچنین نیست که بر ما سخت بگیرد .. خداوند یار و همراه ماست !

 • يكشنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۲، ۰۳:۰۰ ب.ظ
 • محمد محسن بزازان

نظرات  (۲)

 • پناه گاه
 • سخت می گیرد جهان بر مردمان سخت کوش!!

  سلام....
  فان مع العسر یسرا....
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی